Хеттрик на Зак Хаймън кара Едмънтън Ойлърс над Сенаторс
Global News | 2024-01-07 | 08:14:05

Зак Хаймън записа третия си хеттрик за сезона, когато Едмънтън Ойлърс победи Отава Сенаторс с 3-1 в събота вечер на Роджърс Плейс.

The Oilers спечелиха седем поредни победи.

Сенаторите започнаха четириминутна силова игра по средата на първата, когато Ивендър Кейн беше уловен за Клод Жиру, който вкара високо. Ойлърс успяха да го убият без голяма заплаха от Сенс.

Стюарт Скинър и Антон Форсберг продължиха да се съревновават един с друг спасяване за спасяване, докато Ойлърс не започнаха силовата игра в края на секундата. Еван Бушар задържа в опит за изчистване, след което насочи дълга китка към Форсберг. Hyman го направи за своя 23-ти за сезона.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Hyman отбеляза още един в началото на третия, когато китката му проби Форсберг и се процеди над линията. Оставаха 4:58 минути, капитанът на Senator Брейди Ткачук удари мрежата, създавайки разхлабена шайба за Паркър Кели, който прехвърли Скинър. Първоначално голът беше отхвърлен поради намеса на вратаря, но Сенаторите оспориха решението и спечелиха гола след преглед на видеото.

Опитът за връщане на Сенаторите беше осуетен, когато Артем Зуб изпълни дузпа 3:33 минути преди края. Hyman отрази пас на McDavid, за да направи 3-1 и завърши четвъртия хеттрик в кариерата си в NHL.

Skinner спечели победата с 29 спасявания. Форсберг направи 43 спирания.

Ойлърс, 20-15-1, ще гостуват на Чикаго Блекхоукс във вторник (630 CHED, Face-off Show от 17:00 ч., мач от 18:30 ч.).